Oto powody, dla których pluskwy są tak trudne do zwalczania

Dlaczego tak trudno pozbyć się pluskiew?

Pluskwy mają dość okropną reputację, a ta reputacja jest zasłużona, biorąc pod uwagę zachowanie tych małych szkodników. Znalezienie plagi pluskiew w domu w Warszawie może być obrzydliwe, a nawet trochę traumatyczne. Chociaż mogą być małe, pluskwy są znane z tego, że trudno się ich pozbyć i szybko rozprzestrzeniają się po domu lub mieszkaniu.

Chociaż prawdopodobnie wiesz, że pluskwy mają tendencję do życia w materacach i że gryzą ludzi we śnie, możesz nie zdawać sobie sprawy, że są to zasadniczo krwiopijcy autostopowicze. Zwykle dostają się do środka, łapiąc na stopa rzeczy takie jak torebki i bagaż lub gdy ktoś przynosi do domu używane przedmioty, które są już zaatakowane.

Pluskwy są malutkie, ale jeśli wiesz, czego szukać, możesz je zobaczyć gołym okiem, dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik po tym, jak wyglądają pluskwy:

  • Są czerwonawo-brązowe.
  • Mają płaski, okrągły kształt, chyba że właśnie zjedli posiłek z krwi.
  • Są tak duże jak nasiona jabłka.
  • Mają małe głowy w stosunku do ciała.

Dlaczego tak trudno się pozbyć pluskiew?

Jeśli zauważyłeś pluskwy w swoim domu, pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to wyeliminować je tak szybko, jak to możliwe. Może się jednak okazać, że kroki, które podejmujesz, aby je usunąć, nie są zbyt skuteczne i że powracają. Istnieje kilka powodów takiego stanu rzeczy, ponieważ pluskwy są znane z tego, że są trudnymi do wyeliminowania szkodnikami.

  1. Jednym z głównych powodów, dla których tak trudno się ich pozbyć, jest to, że mogą się szybko rozmnażać. Podczas gdy jedna samica pluskiew produkuje tylko jedno jajo dziennie, liczba pluskiew może rosnąć wykładniczo. Utrudnia to utrzymanie liczb na niskim poziomie, zwłaszcza jeśli metody usuwania nie zabijają wszystkich błędów.
  2. Drugim ważnym powodem, dla którego pozbycie się pluskiew jest tak trudne, jest to, że pluskwy nie muszą tak często karmić. Potrzebują posiłku tylko raz w tygodniu. Oznacza to, że spędzają dużo czasu na trawieniu jedzenia i nawet nie szukają następnego posiłku. Daje to pluskwie dużo czasu na ukrycie się i może utrudnić dotarcie do każdego błędu.

Dlaczego metody usuwania pluskiew zrób to sam zawodzą?

Innym ważnym powodem, dla którego tak trudno się pozbyć pluskiew, jest to, że trudno jest wyeliminować każdą pojedynczą pluskiew na każdym etapie ich cyklu życia. Aby jakakolwiek metoda kontroli pluskiew działała skutecznie, należy zadbać o wszystkie pluskwy, w tym jaja. Jeśli jaja pluskiew pozostaną nienaruszone, wyklują się i będą kontynuować reprodukcję.

Po drugie, usuwanie pluskiew zrób to sam rzadko działa, ponieważ wiele metod nie znajduje i nie eliminuje wszystkich pluskiew. Może to być trudne ze względu na ich zdolność do ukrywania się i ich dużą liczbę. A wiele pestycydów dostępnych bez recepty nie działa. Pluskwy są odporne na niektóre insektycydy, więc infestacja może powrócić, nawet jeśli tylko kilka z nich przeżyje.

Jak pozbyć się pluskiew?

Ponieważ liczba pluskiew szybko rośnie i jest odporna na metody samodzielnego usuwania, najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się ich jest skontaktowanie się z ekspertami z Rattus Serwis DDD. Zamiast tracić czas i pieniądze na bezskuteczne próby usunięcia plagi tych szkodników, skontaktuj się z naszymi wyszkolonymi technikami, którzy mają wieloletnie doświadczenie w radzeniu sobie z tymi trudnymi robakami. Aby dowiedzieć się więcej o naszych opcjach usuwania pluskiew lub uzyskać bezpłatną wycenę, zadzwoń do nas już dziś.