Usuwanie KLESZCZY Warszawa

Żoliborz | Bemowo | Bielany | Wola | Śródmieście

Zazwyczaj kleszcze można znaleźć wśród lasów, a w niektórych przypadkach w ogrodach obfitujących w roślinność, dlatego należy zachować ostrożność podczas ogrodnictwa i spacerów po naturalnym otoczeniu. Oczywiście istnieją środki ostrożności, które można podjąć, aby zapobiec ugryzieniu i należy się do nich stosować.

Jeśli jednak masz posesję, ogród, z gęstą roślinnością, warto pomyśleć o bezpieczeństwie Twoim i najbliższych, stosując zabieg odkleszczania w firmie Rattus Serwis DDD Warszawa.

Odkleszczanie w Warszawie

Kolor kleszcza różni się w zależności od gatunku. Dorosłe osobniki mogą być mniejsze niż nasiona słonecznika (ponad 1 cm długości, jeśli są przepełnione krwią), podczas gdy larwy kleszczy mogą mieć mniej niż 1 mm. Kleszcze mają tylko sześć nóg w stadium larwalnym i osiem nóg w stadium nimfalnym i dorosłym.

Kleszcze znalezione na zwierzętach domowych lub ludziach wymagają ostrożnego i dokładnego usunięcia. Powinny być uchwycone za głową pęsetą i powoli odciągnięte od skóry żywiciela. Zmiażdżenie szkodnika może doprowadzić do uwolnienia kolejnych niebezpiecznych płynów. Ważne jest również, aby aparaty gębowe zostały całkowicie usunięte z rany. Zakażone obszary należy dokładnie umyć i zdezynfekować. Jeśli istnieją obawy wynikające z ukąszenia pcheł lub kleszcza, natychmiast zasięgnij porady lekarza.

Co robi Rattus?

Profesjonalista z naszej firmy użyje kompleksowego, zintegrowanego planu, aby pomóc kontrolować kleszcze na Twojej nieruchomości. Chociaż szczegółowe wymagania planu zwalczania szkodników kleszczowych są sytuacyjne i będą się różnić, następujące działania i zalecenia zostaną uwzględnione w twoim planie:

Inspekcja i identyfikacja kleszczy: Pierwszym krokiem, jaki podejmiemy, jest sprawdzenie Twojej własności — być może zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Oprócz zapobiegania kleszczom w pomieszczeniach, ważne jest, aby pozbyć się kleszczy na podwórku, ponieważ mogą złapać się na ubraniu i przez zwierzęta domowe. Podczas oględzin, Twój lokalny Profesjonalista udzieli informacji związanych z rozmieszczeniem kleszczy na Twojej posesji, a także właściwą identyfikacją gatunku.

Edukacja: Twój technik DDD dostarczy podstawowych informacji na temat szkodników, w tym zachowań, cyklu życia i siedliska. Wyjaśnią również, jak rozpoznać kleszcze, jak zapobiegać kleszczom, i zalecą skontaktowanie się z lekarzem lub weterynarzem w celu uzyskania porady na temat stosowania środków odstraszających kleszcze, produktów leczniczych i porad dotyczących leczenia w przypadku podejrzenia choroby odkleszczowej.

Modyfikacje siedlisk kleszczy: Korzystając z wyników inspekcji, możemy  zalecić modyfikację obszarów siedlisk kleszczy, które otworzą wcześniej zacienione obszary na światło słoneczne. Wystawienie obszaru na działanie promieni słonecznych zmniejsza wilgoć i zmniejsza prawdopodobieństwo, że kleszcze chciałyby tam mieszkać. Ponadto Twój technik zaleci usunięcie miejsc ochronnych, takich jak ciężka ściółka z liści, gruba warstwa gruntu wokół obwodu domu oraz obszary ochronne, takie jak zwalone kłody, stosy drewna opałowego i stosy kamieni. Modyfikacje siedlisk powinny dotyczyć obszarów odwiedzanych przez zwierzęta domowe i członków rodziny, a nie koniecznie całej posiadłości.

Zastosowania chemiczne: Twój indywidualny plan leczenia określi również miejsca, w których produkty do zwalczania kleszczy mogą być z powodzeniem stosowane (zgodnie z zatwierdzonymi instrukcjami na etykiecie produktu). Obszary, na których technik skupi się, aby odeprzeć kleszcze, obejmują między innymi roślinność okrywową, obszary, w których trawnik styka się z lasem, nasadzenia ozdobne i inne obszary.

Jeśli podejrzewasz inwazję kleszczy, zalecamy skontaktowanie się z ekspertem od zwalczania szkodników, ponieważ skuteczność naturalnego środka odstraszającego kleszcze nie jest gwarantowana.

Dezynsekcja Warszawa

Z naszego bloga:

Jak wytępić pluskwy?
Blog

Jak wytępić pluskwy?

Pluskwy to małe owady, które często wywołują irytację u ludzi. Są bardzo płodne i potrafią szybko się rozmnażać, co prowadzi do ich szybkiego rozprzestrzeniania się

Więcej »
Czy pluskwy hibernują?
Blog

Czy pluskwy hibernują?

Pluskwy są notorycznie nieprzyjemnym szkodnikiem, który można znaleźć w twoim domu i niestety są dość rozpowszechnione w naszym kraju. Pluskwy są również wytrzymałymi, odpornymi owadami, które

Więcej »

Jak ustrzec się kleszczy?

Zapobieganie ugryzieniom kleszczy

  • Noś długie rękawy i długie spodnie lub dżinsy, aby zakryć inaczej odsłoniętą skórę podczas eksploracji lasów i innych typowych siedlisk kleszczy – pamiętaj, że wykrywanie kleszczy na odzieży jest znacznie łatwiejsze w przypadku jaśniejszych odcieni
  • Zainwestuj w zatwierdzony środek odstraszający owady
  • Uporządkuj zewnętrzną część swojej posesji – przytnij krzewy i usuń niepotrzebną roślinność, aby zmniejszyć ryzyko, że kleszcze zadomowią się w Twoim ogrodzie

Jeśli jednak cierpisz na ukąszenie kleszcza, musisz zachować ostrożność podczas usuwania tego szkodnika ze skóry. Poniżej opracowaliśmy przewodnik krok po kroku, jak usunąć kleszcza.

Jak usunąć kleszcza

Często uważana za najlepszy sposób na usunięcie kleszcza ze skóry , niezbędna jest tutaj pęseta z cienką końcówką. Jeśli jednak nie masz tego narzędzia, użyj rękawiczek i bibuły; w żadnym wypadku nie wolno dotykać kleszcza gołymi rękami. Aby usunąć kleszcza, należy:

  • Użyj pęsety, aby złapać szkodnika jak najbliżej jego pyska – będzie to część kleszcza zakopana w skórze, podczas gdy ciało będzie odsłonięte nad powierzchnią
  • Unikaj ciągnięcia kleszcza w okolicy brzucha – może to spowodować przedostanie się płynu do organizmu
  • Zachowaj ostrożność podczas wyciągania kleszcza. Zrób to delikatnie i nie puszczaj, dopóki usta kleszcza nie uwolnią twojej skóry
  • Nigdy nie próbuj skręcać ciała, ponieważ może to oderwać głowę od ciała, pozostawiając ją pod skórą
  • Po usunięciu umyć dotknięty obszar mydłem i ciepłą wodą

Odkleszczanie Warszawa - dla kogo realizujemy usługi?

Domy jednorodzinne

Jeśli masz problem ze szkodnikami na terenie swojego domu i posesji, już dziś zadzwoń do naszych specjalistów z Warszawy, którzy zapewnią Ci kompleksowe wsparcie w walce ze szkodnikami.

Budynki wielorodzinne

Jeśli zarządzasz blokiem czy innym budynkiem wielorodzinnym i masz problem ze szkodnikami, już dziś wybierz Rattus z Warszawy

Przychodnie i szpitale

Zarówno przychodnie jak i szpitale są narażone na inwazję nie tylko szkodników, w postaci owadów czy gryzoni, ale także wirusy czy bakterie.

Szkoły i przedszkola

Wirusy w przedszkolach i szkołach, gryzonie, które zadomowiły się w spiżarniach i stołówkach to problemy dnia codziennego w placówkach oświatowych. Możemy Ci pomóc już dziś. Wystarczy, że zadzwonisz lub napiszesz.

Firmy

Niezależnie czy masz problem ze szkodnikami w biurze, magazynie czy na produkcji, wdrożymy swój zoptymalizowany plan zwalczania szkodników w Twojej firmie w Warszawie i okolicach.

Urzędy

Obsługujemy także urzędy, komisariaty czy inne instytucje publiczne na terenie Warszawy i okolic, które zostały zamieszkane przez niechcianych lokatorów. Rozpraw się z nimi już dziś.

Masz problemy ze szkodnikami w firmie? Przeczytaj o naszej ofercie DLA BIZNESU