Usuwanie os i szerszeni Warszawa

Żoliborz | Bemowo | Bielany | Wola | Śródmieście

Użądlenia os i szerszeni stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Reakcje alergiczne na te jadowite owady odpowiadają za wiele wizyt na izbie przyjęć, a nawet zgony.

Są bardziej niebezpieczne i nieprzewidywalne niż pszczoły miodne. Kiedy te owady żerują w poszukiwaniu zasobów, rzadko są agresywne. Ale kiedy gniazdo jest zagrożone, kolonia może przypuścić skoordynowany atak na domniemane zagrożenie. Atak ułatwia uwolnienie feromonów alarmowych, które przyciągają do intruza innych obrońców kolonii.

Usuwanie gniazd os i szerszeni w Warszawie

Likwidację gniazd os i szerszeni należy wykonywać bardzo ostrożnie. „Domowe” środki zaradcze, takie jak polewanie gniazd benzyną lub wężem ogrodowym, rzadko są skuteczne i mogą powodować wielokrotne użądlenia.

Osy budują gniazda z materiału przypominającego papier, zawierającego drobno przeżute fragmenty drewna i wydzielinę śliny. Gniazda w kształcie parasoli zazwyczaj budują w chronionych miejscach, takich jak pod okapami, rynnami i gzymsami lub na strychach, stodołach lub szopach. Gniazda na zewnątrz mogą być również budowane za okiennicami lub wewnątrz lamp na werandzie i wokół skrzynek pocztowych.

Kolonie owadów tego typu zwykle budują gniazda sezonowe w pobliżu ludzi i zwierząt: na markizach dachowych, na drzewach, w opuszczonych konstrukcjach, wewnątrz lub pod domkami dla zwierząt, pod liśćmi – praktycznie wszędzie, gdzie wydaje się bezpieczne, zabezpieczone i schowane z dala od bezpośrednich szkód. Często jest tak, że ludzie nawet nie wiedzą, że znajdują się w pobliżu gniazda szerszeni lub os, dopóki nie jest za późno, ponieważ te owady świetnie ukrywają swoje domy przed niebezpieczeństwem i szybko reagują na zagrożenia. Właśnie z tych powodów należy zachować szczególną ostrożność i odpowiednie środki bezpieczeństwa, decydując się na osobiste pozbycie się gniazd szerszeni i os.

Gdy gniazdo jest zagrożone, szerszenie i osy stają się niezwykle agresywne i roją się w dużych ilościach, aby bronić swoich domów. Podczas gdy ich ukąszenie i użądlenie są uważane za nieśmiercionośne dla większości ludzi, sama liczba użądleń przyczyniła się do incydentów związanych z szokiem i śmiercią. Z tego powodu osoby, które mają alergię na użądlenia owadów, nie powinny ryzykować usuwania gniazda szerszeni lub os, a zamiast tego powinny skorzystać z pomocy profesjonalnego tępiciela. Odnotowano również liczne przypadki urazów z udziałem ludzi, którzy spadli z dachów i drabin podczas roju, dlatego bardzo ważne jest, aby znać wszystkie powszechne zagrożenia związane z usuwaniem gniazd i być tak bezpiecznym, jak to tylko możliwe.

Z naszego bloga:

Jak wytępić pluskwy?
Blog

Jak wytępić pluskwy?

Pluskwy to małe owady, które często wywołują irytację u ludzi. Są bardzo płodne i potrafią szybko się rozmnażać, co prowadzi do ich szybkiego rozprzestrzeniania się

Więcej »
Czy pluskwy hibernują?
Blog

Czy pluskwy hibernują?

Pluskwy są notorycznie nieprzyjemnym szkodnikiem, który można znaleźć w twoim domu i niestety są dość rozpowszechnione w naszym kraju. Pluskwy są również wytrzymałymi, odpornymi owadami, które

Więcej »

Bezpieczne usuwanie os i szerszeni w Warszawie?

Próba usunięcia gniazda os lub szerszeni bez odpowiedniego sprzętu bezpieczeństwa, szkolenia i wiedzy może być niezwykle niebezpiecznym przedsięwzięciem. Kiedy zagrożone są osy i szerszenie, będą rosły, by bronić swojego gniazda przed atakiem. Rój prawdopodobnie pozostawi cię z licznymi bolesnymi użądleniami, które mogą stać się poważnym zagrożeniem dla twojego zdrowia.

Rattus Serwis DDD Warszawa sprawi, że osy i szerszenie nie będą już nękać Twojego domu. Twoja rodzina może cieszyć się swoim podwórkiem tak bardzo, jak chcesz, nie martwiąc się, że zostanie zaatakowana przez wściekłe osy i szerszenie.

Wskazówki dotyczące zapobiegania osom i szerszeniom:

 • Sprawdź ekrany okien i drzwi pod kątem dziur lub rozdarć i napraw wszystkie, które znajdziesz.
 • Trzymaj śmieci z dala od wejść do domu i upewnij się, że śmieci są w pojemnikach z ciasnymi pokrywkami.
 • Uszczelnij pęknięcia w oknach i drzwiach.
 • Dokładnie wypłucz recykling przed umieszczeniem go w koszu.
 • Usuń karmę dla zwierząt, gdy tylko zwierzęta skończą jeść.
 • Natychmiast usuwaj rozlane płyny, zwłaszcza ze słodkich napojów.

Fakty o osach i szerszeniach:

 • Osy i szerszenie potrzebują białka, aby przetrwać i żywić się głównie innymi owadami.
 • Większość os buduje swoje gniazda z włókien drzewnych, dlatego ich gniazda wyglądają, jakby były zrobione z papieru.
 • W miesiącach zimowych osy i szerszenie wchodzą w stan uśpienia.
 • Powszechne gatunki os i szerszeni w Stanach Zjednoczonych obejmują między innymi osy papierowe, osy błotne, żółte kurtki, szerszenie łyse i zabójcy cykad.
 • Żółte kurtki często budują swoje gniazda w zacienionych miejscach, pod ziemią, w otworach o średnicy ołówka.
 • Osy i szerszenie są znacznie mniej aktywne w nocy.

Popularne lokalizacje gniazd os i szerszeni:

 • Za okiennicami
 • W wydrążonych pniach drzew lub stosach drewna
 • W małych, podziemnych otworach
 • Markizy pod dachem
 • Na końcach gałęzi drzew
 • Zacienione boki budynków
 • Zestawy zabawowe i ogrodzenia drewniane

Usuwanie os i szerszeni Warszawa - dla kogo realizujemy usługi?

Domy jednorodzinne

Jeśli masz problem ze szkodnikami na terenie swojego domu i posesji, już dziś zadzwoń do naszych specjalistów z Warszawy, którzy zapewnią Ci kompleksowe wsparcie w walce ze szkodnikami.

Budynki wielorodzinne

Jeśli zarządzasz blokiem czy innym budynkiem wielorodzinnym i masz problem ze szkodnikami, już dziś wybierz Rattus z Warszawy

Przychodnie i szpitale

Zarówno przychodnie jak i szpitale są narażone na inwazję nie tylko szkodników, w postaci owadów czy gryzoni, ale także wirusy czy bakterie.

Szkoły i przedszkola

Wirusy w przedszkolach i szkołach, gryzonie, które zadomowiły się w spiżarniach i stołówkach to problemy dnia codziennego w placówkach oświatowych. Możemy Ci pomóc już dziś. Wystarczy, że zadzwonisz lub napiszesz.

Firmy

Niezależnie czy masz problem ze szkodnikami w biurze, magazynie czy na produkcji, wdrożymy swój zoptymalizowany plan zwalczania szkodników w Twojej firmie w Warszawie i okolicach.

Urzędy

Obsługujemy także urzędy, komisariaty czy inne instytucje publiczne na terenie Warszawy i okolic, które zostały zamieszkane przez niechcianych lokatorów. Rozpraw się z nimi już dziś.

Masz problemy ze szkodnikami w firmie? Przeczytaj o naszej ofercie DLA BIZNESU