Usuwanie rybików cukrowych Warszawa

Żoliborz | Bemowo | Bielany | Wola | Śródmieście

Rybiki cukrowe są znane ze swoich destrukcyjnych nawyków żywieniowych , które są uciążliwym szkodnikiem. W dużych ilościach mogą powodować poważny problem – uszkadzając stare książki, fotografie, tapety, gips i inne artykuły gospodarstwa domowego zawierające skrobię lub celulozę. Są nocnymi robakami i szczególnie przyciągają je źródła pożywienia, takie jak papier, oprawy książek i wilgotne ubrania.

Chcesz się ich pozbyć i nigdy rano nie widzieć ich w łazience? Zadzwoń do nas już dziś.

Profesjonalne zwalczanie rybików cukrowych w Warszawie

Czy rybik cukrowyjest szkodliwy dla ludzi?

Ze względu na swój wygląd ludzie często zakładają, że owady te są szkodliwe. Jednak nie wiadomo, czy gryzą, i nie ma naukowych dowodów na to, że są trujące. Nie są znane z przenoszenia patogenów, które mogą powodować choroby. Jednak u niektórych osób mogą powodować reakcje alergiczne. 

W okresie dorosłości rybiki zrzucają skórę, co jest znane jako „linie”. Kiedy to robią, pozostawiają po sobie maleńkie łuski; cząsteczki wytwarzane przez to linienie mogą mieszać się z kurzem i wywoływać reakcję alergiczną u niektórych osób, które są bardziej wrażliwe na podrażnienie skóry.

Rybiki cukrowe nie są szkodliwe dla ludzi, ale mogą być szkodliwe dla twoich rzeczy. Ich dieta oparta jest na cukrach i węglowodanach, więc jedzą takie rzeczy jak książki, kleje w oprawach książek, papier, karton, tapety i klej do tapet, izolacje, martwe owady, emulsję na zdjęciach (która następnie pozostawia małe dziury w obrazach), upadłych ludzkich włosów i odzieży.

Jak zapobiegać rybikom ?

Rybiki cukrowe są powszechnymi szkodnikami w twoim domu lub firmie. Niestety pozbycie się ich to trudne zadanie. Płaskie ciała i szybki ruch sprawiają, że świetnie się ukrywają. Są też nocne, co sprawia, że ​​są trudne do zauważenia. 

Oto kilka wskazówek, które pomogą zmniejszyć atrakcyjność Twojej posiadłości dla rybek cukrowych:

 • Ogranicz źródła żywności, takie jak sucha żywność (płatki zbożowe, zboża i makaron), w tym karmy dla zwierząt domowych, przechowując je w zamkniętych szklanych słoikach lub hermetycznych pojemnikach.
 • Utrzymuj porządek, usuwaj odpady tekturowe, stare papiery i ogólny bałagan.
 • Odkurz regularnie usuwając wszelkie okruchy jedzenia, kurz i zanieczyszczenia.
 • Utrzymuj rynny w czystości, aby zapewnić odpływ wody i zmniejszyć wilgotność.
 • Jeśli masz problem z wilgocią w swojej posiadłości, rozważ użycie osuszacza, ponieważ rybiki cukrowe rozwijają się w wilgotnym środowisku.
 • Uszczelnij wszelkie otwory, takie jak ściany, pęknięcia i sufity.

Z naszego bloga:

Jak wytępić pluskwy?
Blog

Jak wytępić pluskwy?

Pluskwy to małe owady, które często wywołują irytację u ludzi. Są bardzo płodne i potrafią szybko się rozmnażać, co prowadzi do ich szybkiego rozprzestrzeniania się

Więcej »
Czy pluskwy hibernują?
Blog

Czy pluskwy hibernują?

Pluskwy są notorycznie nieprzyjemnym szkodnikiem, który można znaleźć w twoim domu i niestety są dość rozpowszechnione w naszym kraju. Pluskwy są również wytrzymałymi, odpornymi owadami, które

Więcej »

Usuń rybiki ze swojego mieszkania w Warszawie?

Inwazja rybików wymaga zwalczania zarówno dorosłych osobników, jak i ich schronienia. Próba wyeliminowania rybik cukrowych może być trudna. Najskuteczniejsze jest profesjonalny zabieg, aby pozbyć się inwazji w 100%.

Cykl życia i nawyki rybika cukrowego

Zwyczaje rozrodcze rybików różnią się w zależności od gatunku. Niektóre gatunki składają tylko kilka jaj dziennie, podczas gdy inne mogą składać kępę od 2 do 20 jaj dziennie.

Jaja rybików są zwykle ukryte w maleńkich szczelinach lub pęknięciach, co utrudnia ich zlokalizowanie.

Rybiki srebrne preferują ciepłe i wilgotne miejsca, takie jak kuchnie i łazienki. Szczególnie pociąga ich wilgotna odzież i papier.

Rybiki srebrne żywią się węglowodanami, zwłaszcza skrobią i cukrami.

biki srebrzyste to owady serpentynowe , które wymagają wilgotnych i wilgotnych warunków i rozwijają się w kuchniach, pralniach, łazienkach i innych ciemnych, odizolowanych miejscach. Naprawianie nieszczelności w rurociągach, poprawa wentylacji i stosowanie osuszaczy może pomóc zniechęcić rybiki cukrowe.

Rybiki żywią się:

 • Skrobia
 • Celuloza
 • Cukier  

Można je znaleźć w wielu popularnych przedmiotach w gospodarstwach domowych i firmach, takich jak:

 • Książki
 • Tapeta
 • Obrazy
 • Tekstylia 
 • Dywany
 • Kawa
 • Cukier
 • Makaron i inne resztki jedzenia

Ograniczaj kurz i zanieczyszczenia do minimum, odkurzaj rzadko poruszane miejsca w domu i przechowuj żywność w pojemnikach ze szczelnie zamkniętymi pokrywkami. Domowe produkty do majsterkowania, takie jak spraye, mogą pomóc w kontrolowaniu populacji rybików , ale większe lub powtarzające się infestacje będą wymagały profesjonalnego leczenia. Rattus oferuje doświadczonych techników i specjalistyczne, ukierunkowane rozwiązania, które skutecznie eliminują problemy z owadami.

Skuteczne leczenie rybikó cukrowych w Warszawie

Zadzwoń do nas, aby umówić wizytę jednego z naszych Techników w dogodnym dla Ciebie czasie.  

 • Doświadczeni, przyjaźni, lokalni technicy dbają o bezpieczeństwo Twojej rodziny i zwierząt
 • Wygodne zabiegi na srebrniki od profesjonalnych techników DDD.

Zwalczanie rybików cukrowych Warszawa - dla kogo realizujemy usługi?

Domy jednorodzinne

Jeśli masz problem ze szkodnikami na terenie swojego domu i posesji, już dziś zadzwoń do naszych specjalistów z Warszawy, którzy zapewnią Ci kompleksowe wsparcie w walce ze szkodnikami.

Budynki wielorodzinne

Jeśli zarządzasz blokiem czy innym budynkiem wielorodzinnym i masz problem ze szkodnikami, już dziś wybierz Rattus z Warszawy

Przychodnie i szpitale

Zarówno przychodnie jak i szpitale są narażone na inwazję nie tylko szkodników, w postaci owadów czy gryzoni, ale także wirusy czy bakterie.

Szkoły i przedszkola

Wirusy w przedszkolach i szkołach, gryzonie, które zadomowiły się w spiżarniach i stołówkach to problemy dnia codziennego w placówkach oświatowych. Możemy Ci pomóc już dziś. Wystarczy, że zadzwonisz lub napiszesz.

Firmy

Niezależnie czy masz problem ze szkodnikami w biurze, magazynie czy na produkcji, wdrożymy swój zoptymalizowany plan zwalczania szkodników w Twojej firmie w Warszawie i okolicach.

Urzędy

Obsługujemy także urzędy, komisariaty czy inne instytucje publiczne na terenie Warszawy i okolic, które zostały zamieszkane przez niechcianych lokatorów. Rozpraw się z nimi już dziś.

Masz problemy ze szkodnikami w firmie? Przeczytaj o naszej ofercie DLA BIZNESU