Usuwanie kretów i nornic Warszawa

Żoliborz | Bemowo | Bielany | Wola | Śródmieście

Krety i nornice mogą wyrządzić znaczne szkody na murawie, trawnikach, ogrodach, oczkachwodnych, terenach zielonych i terenach sportowych poprzez ciągłe kopanie. Mogą szybko osiedlić się w danym miejscu dzięki zdolności do tunelowania do 4 metrów na godzinę, tworząc złożone systemy nor. Wzrok kretów jest na ogół słaby, podobnie jak węch. Odnajdują pożywienie dzięki wyostrzonemu zmysłowi dotyku i wibracji.

Kopce kretów i grzbiety psują trawniki, pola do gry golfa oraz rabaty kwiatowe. Ich tunelowanie uszkadza korzenie młodych roślin i odsłania kamienie i gruz, które mogą uszkodzić maszyny. Czynniki te są kosztowne dla ogrodników i firm, które polegają na swoich gruntach, trawnikach, zieleniach lub ogrodach.  

Gazowanie kretów w Warszawie | Fumigacja

Krety wolą zamieszkiwać obszary bogate w owady i robaki, ponieważ są owadożercami, a około 80% ich diety stanowią dżdżownice.

Podjęcie natychmiastowych działań przy pierwszych oznakach kretów lub nornic zapewni szybkie wyleczenie problemu.

Profesjonalne pułapkowanie lub fumigacja za pomocą fostoksyny to najskuteczniejsze sposoby zwalczania kretów. Ta substancja chemiczna rozłoży się po użyciu na małą kupkę szarawego proszku. Nie ma to resztkowego wpływu na glebę i nie zaszkodzi roślinom na leczonym obszarze.  

  • Kretowiska to nazwa nadana świeżym kopcom ziemi, które wyrastają w nocy na trawnikach i innych obszarach trawiastych.

  • Nowo powstałe kretowiska będą miały luźną, wilgotną glebę między źdźbłami trawy, podczas gdy gleba na starszych wzgórzach stanie się bardziej płaska i bardziej zbita.

  • Charakterystyczne wzniesione grzbiety są również spowodowane rozległym tunelowaniem moli.

  • Biegnące krety zaburzają korzenie i mogą utrudniać wzrost upraw, roślin kwitnących i trawników.

  • Tunelowanie przez krety wyniesie kamienie na powierzchnię, które mogą uszkodzić kosiarki i kombajny.

  • Bardzo nierówny teren spowodowany przez wzniesione grzbiety i kretowiska mogą spowodować upadek zwierząt gospodarskich i zranienie.

Z naszego bloga:

Jak wytępić pluskwy?
Blog

Jak wytępić pluskwy?

Pluskwy to małe owady, które często wywołują irytację u ludzi. Są bardzo płodne i potrafią szybko się rozmnażać, co prowadzi do ich szybkiego rozprzestrzeniania się

Więcej »
Czy pluskwy hibernują?
Blog

Czy pluskwy hibernują?

Pluskwy są notorycznie nieprzyjemnym szkodnikiem, który można znaleźć w twoim domu i niestety są dość rozpowszechnione w naszym kraju. Pluskwy są również wytrzymałymi, odpornymi owadami, które

Więcej »

Zwalczanie kretów i nortnic w Warszawie

Doświadczeni i kompetentni technicy Rattus Serwis DDD Warszawa zidentyfikują dokładnie obszary, w których występuje aktywność kretów. Po ustaleniu zasięgu inwazji, doradzimy Ci, jakie są najbardziej odpowiednie metody zwalczania, aby rozwiązać Twój problem.

Konsekwencje problemu z kretem dla firm

  • Pogorszenie stanu terenów zadarnionych, takich jak pola golfowe, boiska sportowe i trawniki, których naprawa jest kosztowna.

  • Uszkodzenia drogich maszyn, takich jak kosiarki i sprzęt do zbioru z gruzu przyniesionego z podglebia.

  • Oszpecenie oficjalnych trawników i ogrodów z kretowiskami, grzbietami i uszkodzonymi roślinami jest kosztowne w naprawie i odstraszy odwiedzających, potencjalnie prowadząc do utraty urodzaju.

Tylko solidny, profesjonalny program kontroli kretów może zapewnić uspokajającą ochronę przed ryzykiem pojawienia się kretów na terenie Twojego obiektu.

Nasi technicy są ekspertami od zwyczajów kretów. Dzięki temu mogą oferować dostosowane rozwiązania i porady, aby skutecznie rozwiązać problem inwazji przy minimalnym zamieszaniu i zakłóceniach w Twojej firmie.

Krety żyją samotnie; z wyjątkiem okresu godowego (od lutego do czerwca). Każdy z nich tworzy rozległą sieć tuneli stałych i podających. Wtedy najprawdopodobniej zauważysz wpływ pieprzyków ogrodowych na twoją ziemię. 

Usuwanie kretów i nornic Warszawa - dla kogo realizujemy usługi?

Domy jednorodzinne

Jeśli masz problem ze szkodnikami na terenie swojego domu i posesji, już dziś zadzwoń do naszych specjalistów z Warszawy, którzy zapewnią Ci kompleksowe wsparcie w walce ze szkodnikami.

Budynki wielorodzinne

Jeśli zarządzasz blokiem czy innym budynkiem wielorodzinnym i masz problem ze szkodnikami, już dziś wybierz Rattus z Warszawy

Przychodnie i szpitale

Zarówno przychodnie jak i szpitale są narażone na inwazję nie tylko szkodników, w postaci owadów czy gryzoni, ale także wirusy czy bakterie.

Szkoły i przedszkola

Wirusy w przedszkolach i szkołach, gryzonie, które zadomowiły się w spiżarniach i stołówkach to problemy dnia codziennego w placówkach oświatowych. Możemy Ci pomóc już dziś. Wystarczy, że zadzwonisz lub napiszesz.

Firmy

Niezależnie czy masz problem ze szkodnikami w biurze, magazynie czy na produkcji, wdrożymy swój zoptymalizowany plan zwalczania szkodników w Twojej firmie w Warszawie i okolicach.

Urzędy

Obsługujemy także urzędy, komisariaty czy inne instytucje publiczne na terenie Warszawy i okolic, które zostały zamieszkane przez niechcianych lokatorów. Rozpraw się z nimi już dziś.

Masz problemy ze szkodnikami w firmie? Przeczytaj o naszej ofercie DLA BIZNESU